Čištění vnitřních odpadů může být leckdy příliš velká věc, ale obvykle se jen jedná o prostou jednoduchou věc a to rozebrání sifonu či nějakého čistícího kusu a prošťouchnutí nánosů špíny, které se Vám zde za nějakou dobu v ohybu potrubí usadily.

Ohyb, koleno, redukce či jiné změny směrů kanalizace jsou obvykle kritická místa, kde dochází k ucpání a zanesení Vašeho odtoku od záchodu, vany, dřezu apod.
K čištění je dobré mít v první řadě zvon na ucpaný odpady, instalatérskou spirálu či domácí chemické čističe. Každý je na něco jiného a předem je na Vás stanovit charakter ucpávky.
 
Jaké vyčistit ucpaný dřez, umyvadlo?
Ucpané umyvadlo – vlasy, chlupy, vousy – v tomto případě je optimální využití zvonu na ucpaný odpad, který Vám pomocí podtlaku pomůže uvolnit některé ucpávky. Ostatní nánosy naopak vyřeší např. hydroxid sodný
Jak vyčistit ucpaný záchod?
Zde se na rozdíl od chemických prostředků a zvonu na ucpaný odpad osvěčuje v obchodem běžně dostupné instalatérské péro nebo nějaký pevný drát, kterým prorazíme ucpávku nejčastěji ve formě nahromaděného papíru.